Militaria

Naszą pasją są militaria. Duża w tym zasługa Pana Leszka Słabka, który kładł podwaliny pod firmę Pomorskie Centrum Napraw Pojazdów.

W bogatej kolekcji Pana Leszka znajdują się pojazdy militarne, głównie klasyki Willys i Dodge. Samochody są pięknie odrestaurowane i przykuwają oko. Ich właściciel dba też o to, by jak najwięcej osób mogło je poznać. Samochody uczestniczą w zlotach, inscenizacjach bitew, a nawet lokalnych festynach. Pan Leszek odwiedził z nimi między innymi: Belgię, Normandię, Monte Casino, zamek w Książu, zamek Czocha czy Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Piękno i perfekcje odrestaurowania pojazdów dostrzegli również artyści. Samochody Pana Leszka pojawiły się między innymi w filmie „Ogłuszeni Ciszą”, a także w rosyjskiej produkcji „Spotkanie nad Łabą”.

Pomorskie Centrum Napraw Pojazdów współpracuje również ze stowarzyszeniem Wielka Czerwona Jedynka, powstałym w 2004 r.

Wzięło ono udział między innymi w realizacji serialu „Czas Honoru” emitowanego na kanale TVP 2. W produkcji zagrały takie gwiazdy jak Piotr Adamczyk, Magdalena Różczka i Jakub Wesołowski.

Z pomocy Wielkiej Czerwonej Jedynki skorzystali też muzycy. Członkowie stowarzyszenia wystąpili w teledysku piosenki Screaming Eagles, znanego na całym świecie szwedzkiego zespołu Sabaton. Grupa w swoich piosenkach najczęściej porusza temat wojen. Zespół wielokrotnie występował w Polsce.

Pan Leszek, choć ze swoimi pojazdami zjeździł pół Europy, nie zapomina również o lokalnych instytucjach. Z jego zbiorów korzystać mogły między innymi dzieci podczas Festynu Rodzinnego w Dzierżążnie oraz uczestnicy inscenizacji dotyczącej odbicia Żołnierzy Wyklętych, która odbyła się przy Muzeum Kaszubskim w Kartuzach.


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress