Samochód dla Emilki

  • -

Samochód dla Emilki

Kategoria : Aktualności

W lutym tego roku Pani Annie z Gdańska ukradziono samochód. Sytuacja nie byłaby tak bardzo dramatyczna, gdyby nie fakt, że Pani Anna jest matką Emilki, dziewczynki chorej na tzw. klątwę Ondyny, czyli Zespół Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji.

Dziewczynce samochód jest niezbędny do walki z chorobą. W Polsce stwierdzono tylko 17 przypadków zachorowań na “klątwę Ondyny”. W jej przebiegu może dojść do zaprzestania oddychania we śnie. Formą terapii jest oddychanie zastępcze przy pomocy elektrycznych wentylatorów lub respiratorów.

– Codziennie przemierzamy około 70km po trójmiejskich drogach. Są to dojazdy do Gdyni do przedszkola, lekarzy, specjalistów, rehabilitantów, logopedy i psychologów – mówi Pani Anna. – Samochód jest niezbędny do codziennego funkcjonowania Emilki.

Pomorskie Centrum Napraw Pojazdów organizuje pomoc w zakupie samochodu dla Pani Ani. Firma sama dokłada 1000 zł i liczy na gest ludzi, którym ta sytuacja nie jest obojętna.

– Jestem przekonany, że zakup tego samochodu to kwestia czasu, bo dobrych ludzi wokół nas nie brakuje – mówi Karol Słabek, Prezes Pomorskiego Centrum Napraw Pojazdów. – Do tego czasu nie zostawiamy Pani Ani z niczym i bezpłatnie wynajmujemy jej jeden z pojazdów naszej floty.

Pieniądze wpłacać można na konto PCNP. Nr konta PKO BP 42 1020 1866 0000 1102 0035 4282 z dopiskiem „Na auto dla Pani Ani i jej córki”. Pomorskie Centrum Napraw Pojazdów z każdej złotówki jaka wpłynie rozliczy się przed każdym darczyńcą, a uzbieraną kwotę upubliczni.

 

(fot. Archiwum prywatne)

 


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress